ekspres do kawy

Powystawowe AGD to unikalna możliwość zakupu drobnego sprzętu agd ściąganego z wystaw i z bardzo przyjazną ceną. Gdy mamy możliwość i okazję zrobienia takiego zakupu warto pokusić się o uzupełnienie swojego domowego sprzętu. I tutaj możemy stanąć przed dylematem: ekspres do kawy czy ekspres przelewowy do zaparzania kawy. Oba urządzenia przygotowują aromatyczną kawę, jednak napój jaki serwują bardzo się różni. Ciśnieniowy ekspres do kawy daje nam ekstrakt tego napoju, jego niewielkie ilości wystarczą, aby obudzić nas z największego letargu. Natomiast ekspres przelewowy to kawa z dużą ilością wody, siłą rzeczy nie może mieć takich samych właściwości. Na różnicę aromatu, działania i smaku wpływa przede wszystkim ilość barów wypychających z ziaren kawy kofeinę. Bez odpowiedniego ciśnienia nigdy nie uzyskamy kawy, która daje "kopa".

Jest kilka firm, które specjalizują się w produkcji ekspresów do kawy, także tych profesjonalnych. I wydaje się, że żadna kawa przygotowana w domu domowymi środkami nie będzie miała takiego smaku jak kawa espresso pita we włoskim barze prosto z profesjonalnego, wielkiego i buchającego parą ekspresu. Jeżeli tylko jej jakość również jest profesjonalna to połączenie wszystkich tych czynników daje absolutnie wyjątkowy napój.

Ale bez względu na nasze oczekiwania, drobne AGD które możemy tak łatwo przenieść do naszego domu jest wartością samą w sobie.