silny odkurzacz

Silny odkurzacz bezprzewodowy

Nie sposób wyobrazić sobie porządków w domu bez dobrej jakości odkurzacza. To urządzenie sprawia, że porządkowanie przestrzeni staje się komfortowe i banalnie proste. Asortyment z tego zakresu jest bogaty, dzięki czemu spełnienie oczekiwań najbardziej wymagających klientów jest zadaniem łatwym. Drobne AGD z wyższej półki znajdziemy w ofercie wszystkich uznanych marek. Jednym z rozwiązań, które połączy potrzebę posiadania dobrej jakości sprzętu z oszczędnością energii będzie silny odkurzacz lub po prostu odkurzacz bezprzewodowy. Warto też zastanowić się, jakie mamy wymagania, aby wybrać najlepiej.

Efektywność a zużycie prądu

Należy jednak pamiętać, że od przeszło dwóch lat obowiązuje unijna dyrektywa dotycząca mocy odkurzaczy. Według normy deklarowany pobór mocy nie powinien przekraczać 900 W. Dodatkowo każdy sprzęt tego typu musi posiadać etykietę energetyczną ze skalą od D do A+++. Co istotne zmniejszenie mocy silników nie wpłynęło na jakość ani skuteczność sprzątania. Jeśli chcemy kupić silny odkurzacz wybierajmy ten o najwyższej klasie A, która przyznawana jest urządzeniom usuwającym minimum 91% zanieczyszczeń. Jest to gwarancja, że taki sprzęt zaspokoi nasze potrzeby. Z kolei zaawansowane technologie, które służą ograniczaniu energii elektrycznej sprawią, że nie zużyjemy dużo energii elektrycznej. Zdecydowanie odczuje to nasz portfel i środowisko. Na etykiecie każdego odkurzacza znajdziemy roczne zużycie energii (jest wyrażone w kilowatach). Tutaj również można kierować się oznaczeniem – kategoria A+++ oznacza najwyższą efektywność a D, najniższą.

Zakupy online

Sklep internetowy AGD daje szansę na spokojne przyjrzenie się każdej ofercie. Ze względu na duży wybór coraz częściej zdarzają się prawdziwe okazje, dzięki którym kupimy potrzebny sprzęt w przystępnej cenie. Ze względu na to, że w tej dziedzinie konkurencja jest duża, na pewno znajdziemy dobrą zniżkę lub promocje dla siebie. Warto szczególną uwagę zwrócić na outlet AGD.