drobne-agd

Niedrogie powystawowe AGD

Truizmem jest powiedzieć, że wszyscy lubimy komfortowe życie i przytulny dom. Jednym z elementów naszego wygodnego życia jest drobne AGD, czyli coś, co bierzemy za pewnik. Nie zwracamy na nie zbytniej uwagi w codziennym użytkowaniu, aż do momentu, w którym przychodzi podjąć decyzję o zakupie. Rynek jest ogromny i zróżnicowany cenowo. Dlatego, gdy potrzebujemy wymienić zepsuty blender kielichowy lub chcielibyśmy wreszcie zakupić wymarzony ekspres do kawy, możemy poczuć się przytłoczeni ogromem wyboru. Inny truizm jest taki, że nie lubimy przepłacać. Czy da się zatem pogodzić marzenia o niezawodnych, komfortowych w użytkowaniu sprzętach z duchem oszczędności? Jednym ze sposobów, aby było to możliwe, jest powystawowe AGD.

Różne klasy sprzętu

Możemy wybrać spośród trzech klas powystawowego sprzętu:

  1. Sprzęt nowy, fabrycznie zapakowany, na ogół pochodzi z końcówek kolekcji czy serii produkcyjnych lub nadwyżek magazynowych.
  2. Sprzęt klasy 1, to produkty nowe lub powystawowe, najczęściej pozbawione jakichkolwiek wad, niejednokrotnie z oryginalnym, choć naruszonym opakowaniem lub opakowaniem zastępczym. Mogą posiadać minimalne wady, które nie wpływają na działanie samego produktu np. ledwo widoczne zarysowania z boku obudowy.
  3. Sprzęt klasy 2 to sprzęt powystawowy, poprezentacyjny lub pochodzący ze zwrotów konsumenckich. Jest w pełni sprawny, choć może posiadać ślady użytkowania lub niewielkie uszkodzenia. Posiada naruszone opakowanie oryginalne lub zastępcze.

Bez względu na to, jakiej klasy powystawowe AGD wybierzemy, nie musimy się obawiać o to, że dopiero w domu po zakupie dostrzeżemy wady, jakie posiada nasz nowy opiekacz lub bezprzewodowy odkurzacz. Wszystkie ewentualne wady i braki będą dokładnie opisane, dzięki czemu mamy jasność, co właściwie kupujemy. Dodatkowo sprzęt ten również objęty jest gwarancją. W innym przypadku pomoże nam radca prawny Malbork bądź rzecznik praw konsumenta.

Zakupy w outlecie

Outlet AGD zdecydowanie warto mieć na uwadze przy wyborze nowego sprzętu i znajdziemy w nim właściwie każdy rodzaj urządzeń. Drobne, nie mające wpływu na funkcjonowanie wady często wiążą się ze znacznym obniżeniem cen. To pozwala na zakup sprzętu lepszej klasy przy tym samym budżecie lub zaoszczędzenie pieniędzy, które można przeznaczyć na dodatkowe przyjemności. Gdy kupujemy ekspres ciśnieniowy warto zaopatrzyć się także w młynek do kawy, aby móc jeszcze pełniej cieszyć się jej niepowtarzalnym aromatem. Natomiast gdy zapłacimy mniej za nowy, silny odkurzacz być może zagości u nas także sokowirówka lub cichy blender i odkryjemy w życiu zupełnie nowy smak.

silny odkurzacz

Silny odkurzacz bezprzewodowy

Nie sposób wyobrazić sobie porządków w domu bez dobrej jakości odkurzacza. To urządzenie sprawia, że porządkowanie przestrzeni staje się komfortowe i banalnie proste. Asortyment z tego zakresu jest bogaty, dzięki czemu spełnienie oczekiwań najbardziej wymagających klientów jest zadaniem łatwym. Drobne AGD z wyższej półki znajdziemy w ofercie wszystkich uznanych marek. Jednym z rozwiązań, które połączy potrzebę posiadania dobrej jakości sprzętu z oszczędnością energii będzie silny odkurzacz lub po prostu odkurzacz bezprzewodowy. Warto też zastanowić się, jakie mamy wymagania, aby wybrać najlepiej.

Efektywność a zużycie prądu

Należy jednak pamiętać, że od przeszło dwóch lat obowiązuje unijna dyrektywa dotycząca mocy odkurzaczy. Według normy deklarowany pobór mocy nie powinien przekraczać 900 W. Dodatkowo każdy sprzęt tego typu musi posiadać etykietę energetyczną ze skalą od D do A+++. Co istotne zmniejszenie mocy silników nie wpłynęło na jakość ani skuteczność sprzątania. Jeśli chcemy kupić silny odkurzacz wybierajmy ten o najwyższej klasie A, która przyznawana jest urządzeniom usuwającym minimum 91% zanieczyszczeń. Jest to gwarancja, że taki sprzęt zaspokoi nasze potrzeby. Z kolei zaawansowane technologie, które służą ograniczaniu energii elektrycznej sprawią, że nie zużyjemy dużo energii elektrycznej. Zdecydowanie odczuje to nasz portfel i środowisko. Na etykiecie każdego odkurzacza znajdziemy roczne zużycie energii (jest wyrażone w kilowatach). Tutaj również można kierować się oznaczeniem – kategoria A+++ oznacza najwyższą efektywność a D, najniższą.

Zakupy online

Sklep internetowy AGD daje szansę na spokojne przyjrzenie się każdej ofercie. Ze względu na duży wybór coraz częściej zdarzają się prawdziwe okazje, dzięki którym kupimy potrzebny sprzęt w przystępnej cenie. Ze względu na to, że w tej dziedzinie konkurencja jest duża, na pewno znajdziemy dobrą zniżkę lub promocje dla siebie. Warto szczególną uwagę zwrócić na outlet AGD.