cichy blender

Blender kielichowy czy ręczny?

Współczesna kuchnia oparta jest na zdrowych daniach i koktajlach. Nawet bowiem zdrowa zielona herbata nie zastąpi warzyw i owoców. Trudno więc sobie wyobrazić przygotowanie gładkiego, bogatego w witaminy i minerały smoothie bez odpowiedniego sprzętu. Jakie urządzenie sprawdzi się najlepiej? Lepszy będzie blender kielichowy czy urządzenie ręczne? Na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

Blender i malakser

Dla miłośników zup typu krem oraz koktajli idealnym rozwiązaniem będzie blender kielichowy. Miksuje warzywa i owoce, także te surowe, na gładki mus. Sprawdzi się w domu z małymi dziećmi, ale także u osób dbających o zdrową dietę. Możliwości zastosowania jest wiele. Z powodzeniem można go wykorzystywać do mielenia ziaren na mąkę, w tym także nasion strączkowych. Z jego pomocą można też przygotować domową nutellę lub dowolne masło orzechowe. Podczas zakupu trzeba jednak zwrócić uwagę na parametry. Najważniejsze to moc. Im wyższa, tym lepiej. Dobrze, jeśli ma około 1500 W. Taki blender powinien mieć także prędkość około 35 000 obrotów na minutę. U tych z Was, które ponad wszystko kochają sałatki i surówki, dobrym pomysłem będzie malakser. Jest to robot kuchenny, który z powodzeniem rozdrabnia warzywa i owoce. Wykorzystuje się go przede wszystkim do siekania i krojenia. Niemniej jednak obecnie na rynku dostępne są też modele, które pozwalają wyrobić ciasto, pokroić ziemniaki na frytki, a nawet zmielić mięso. Podstawowym parametrem, na jaki trzeba zwrócić uwagę ponownie jest moc. Dobrze, jeśli oscyluje w okolicy 1500 W.

Sokowirówka uzupełniająca zestaw

Żadne z powyższych urządzeń nie nadaje się niestety do zrobienia soku. Dlatego sokowirówka będzie niezbędna dla tych, którzy nie wyobrażają sobie śniadania bez tego świeżo wyciśniętego napoju. Jeśli lubisz soki z twardych owoców i warzyw, takich jak np. buraki, koniecznie wybierz model o mocy nie mniejszej niż około 600 W.

Mądre oszczędzanie

Dobre sprzęty, o dużej mocy, które nie tępią się po kilku miesiącach i będą służyły na lata, kosztują niemało. Warto jednak w nie zainwestować. Aby obniżyć koszt zakupu, znajdź outlet AGD, w którym ceny będą zdecydowanie niższe. Być może nie zaopatrzysz się w najnowszy model, ale z drugiej strony w dobrej cenie kupisz urządzenie, które spełni w 100% Twoje oczekiwania.